Kriosystem

Pełna identyfikacja wizualna dla producenta instalacji niskotemperaturowych dla przemysłu i instytucji naukowych.

Identyfikacja wizualna
Projektowanie graficzne
Druk

Info

Kriosystem to firma kriogeniczna, która projektuje i produkuje zaawansowane instalacje niskotemperaturowe dla przemysłu i instytucji naukowych zlokalizowanych na całym świecie. Historia firmy sięga lat 90-tych, a swoje doświadczenie opiera na znanych specjalistach z Katedry Niskich Temperatur PAN.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Zakres prac

Zadaniem projektowym było odświeżenie wyglądu materiałów promocyjnych i firmowych. Główna część identyfikacji wizualnej firmy dotyczyła broszur informacyjnych skierowanych do klientów z sektora przemysłowego, których treść zawierała szczegółowy opis urządzeń oferowanych przez firmę Kriosystem. Druga część dotykała sfery naukowej, gdzie zaprezentowano portfolio największych międzynarodowych projektów realizowanych przez firmę w ostatnich latach. 
 
Grupą docelową są jednostki badawczo-rozwojowe, laboratoria oraz przedsiębiorstwa korzystające z instalacji niskotemperaturowych takich jak ciekły azot czy ciekły tlen.
 
Zadanie obejmowało również przygotowanie segregatorów przeznaczonych do dokumentacji technicznej i projektowej, roll-upów, papieru firmowego oraz szablonu prezentacji multimedialnej.
 
Projekt dotyczył zarówno opracowania graficznego, jak i nadzoru nad drukiem i dostawą materiałów do klienta.

Koncepcja

Główną koncepcją zmiany wyglądu materiałów było wykorzystanie dotychczasowej kolorystyki firmowej w połączeniu z kreskowaniem znanym z rysunków technicznych. Monogram znajdujący się w oryginalnym logo został wykorzystany do wyróżnienia każdego z projektów i znaczących technologii poprzez dodanie go do nazw projektów. Te dwa detale to część wspólna występująca we wszystkich materiałach graficznych.